Ilość wejść: 383157   
MENUWALORY TURYSTYCZNEGALERIAKONTAKT
  język polskijęzyk niemiecki
 

WALORY TURYSTYCZNE

 

 

Oferta dla zorganizowanych grup turystycznych, szkół oraz firm.

Karczma Cysterska, to idealne miejsce na zorganizowanie 1-dniowej wycieczki lub spotkania integracyjnego i skorzystania z wypoczynku na wsi położonej wśród pól i lasów oraz malowniczego pocysterskiego kompleksu klasztornego, który jest otwarty dla turystów przez cały rok, codziennie od g. 9:00 do g. 18:00.

 

Restauracja dysponuje także zadaszonymi ogródkami tuż przed wejściem do lokalu, gdzie w przyjemnej wiejskiej atmosferze można spokojnie usiąść, odpocząć i zasmakować różnych regionalnych dań oraz przekąsek. Dodatkową atrakcją jest bardzo bogate i cenne zagospodarowanie turystyczne regionu i dlatego w znacznym stopniu miejsce to określa właściwe możliwości korzystania z walorów przyrody dla potrzeb wypoczynku, rekreacji i krajoznawstwa, podczas których można podziwiać piękno okolicznych lasów.

Karczma Cysterska znajduje się w Lubiążu w województwie dolnośląskim w powiecie Wołów. Lubiąż leży w okolicy 50 km na północ od Wrocławia, 40 km od Legnicy, ok. 35 od Lubina a ok. 6 km od miejscowości przebiega droga krajowa nr 338.

 

Zabytki.

Restauracja znajduje się ok. 250m od jednego z największych klasztorów w Europie, który swoją ogromną powierzchnią 6350m2 wzbudza ogromny podziw. Pocysterski kompleks klasztorny jest to największy i jeden z najstarszych kompleksów klasztornych na Śląsku. Na otoczone murem wzgórze klasztorne prowadzi od północy droga przechodząca przez kamienny most przerzucony nad fosą, założoną ok. 1509 roku i budynek bramy, który wybudowany został w roku 1601 i miał pierwotnie charakter obronny. Jego obecny wygląd pochodzi z roku 1710, kiedy to został rozbudowany.

Po prawej stronie do budynku bramy przylega gmach dawnego szpitala klasztornego , wybudowany na początku XVIII wieku, a po lewej stronie, stoi wysoki mur z bramą, oddzielający pierwotnie ogród warzywny i sad.

 

Odra.

Niewątpliwie dużym atutem jest rzeka Odra, która płynie około 500m od klasztoru oraz przechodzi pod względem ukształtowania terenu, z kierunku równoleżnikowego do południkowego tworząc rozpoznawalny na każdej mapie zakręt niemal pod kątem prostym.

 

Kościół św. Walentego.
Na północnym skraju Lubiąża, na drodze do Glinian, skręcając w lewo na utwardzana drogę polną można dojechać do miejsca parkingowego przy rezerwacie, gdzie nieopodal znajduje się Kościół św. Walentego w Lubiążu, często odwiedzany przez turystów.

 

Szlak rowerowy.
Atrakcyjny krajobrazowo Lubiąż, to wymarzone miejsce dla turystów szukających wypoczynku. Wycieczki w pocysterskim klasztorze, jak również po lasach pozwalają na poznanie ciekawych zbiorowisk leśnych o zróżnicowanym składzie gatunkowym drzewostanu oraz runa leśnego. Pełnymi swoistego uroku są tereny, które stanowią granicę między użytkami zielonymi, a lasem, będące zazwyczaj punktami widokowymi, z których można podziwiać przepiękną panoramę okolicy. Mogą także pełnić rolę miejsc chwilowego odpoczynku w czasie wędrówki pieszej lub punktu postoju dla turystów uprawiających turystykę rowerową. Najodpowiedniejszą formą ruchu turystycznego w lasach jest turystyka piesza lub rowerowa, gdyż najmniej zagraża bardzo bogatemu środowisku leśnemu. Takim formom ruchu turystycznego sprzyja sieć dróg i ścieżek o nawierzchni twardej przecinającej lasy.


Zabytki kultury, tj. Młyn wiatrakowy "Koźlak", zagroda Łużycka, Kapliczka p.w.św. Jana Nepomucena, Lasek św. Jadwigi, Wzgórze trzech krzyży, Kościół św. Walentego, Rezerwat Orzysko, trasa rowerowa, miejsce biwakowe inne obiekty o bardzo ciekawej i bogatej historii stwarzają dogodne warunki do uprawiania turystyki poznawczej, wzbogacającej wiedzę o kulturowych wartościach regionu.

 

Przyjemna atmosfera wokół Karczmy sprawia, że pobyt w niej pozostanie na długo w Państwa pamięci.


 

«Powrót

 

 

MENUWALORY TURYSTYCZNEGALERIAKONTAKT
©Prawa autorskie 2024. Hosting, Realizacja i Pozycjonowanie NEW MILLENNIUM Sp. z o.o. - nm24.pl